naše Fotogalerie

Benefice 2017

Benefiční koncert (18.června 2017)

Jako již tradičně jsme před prázdninami stihli ještě jeden koncert - benefici pro Onkologické oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod. (foto: Jakub Rozínek)

 

Stamic 2017

Koncerty k 300. výročí narození J.V.Stamice (25.-27. dubna 2017)

Společně s chlapeckým sborem Boni Pueri, s Kurpfälziches Kammerorchester, s Komorní filharmonií Pardubice a s dirigentem Markem Štilcem jsme absolvovali 3 koncerty k 300. výročí narození brodského rodáka Jana Václava Stamice. Zde se můžete podívat, jak nám to slušelo na zkouškách i na koncertech, v Jihlavě, v Praze i v Havlíčkově Brodě. (foto: archiv Boni Pueri, L. Fila)

 

Brielle

Zájezd do Brielle (9.-13. prosince 2015)

Vydali jsme se na malý předvánoční výlet. V našem partnerském městě Brielle jsme zazpívali v hospicu Plantage, u rozsvěcení vánočního stromu (který už osmým rokem věnovalo město Havlíčkův Brod) i v katolickém kostele. Podívali jsme se do pěstírny orchidejí i na mořské pobřeží. (foto: Jan Engelblik, Martin Kamerling)

 

Naše 155. narozeniny

Oslava 155. výročí založení sboru (12. října 2014)

Spolu s Doubravanem jsme oslavili své 155. narozeniny.

 

Benefiční koncert 2014

Benefiční koncert (15. června 2014)

Spolu se smíšeným pěveckým sborem Svatopluk ze Žďáru nad Sázavou jsme v Husově sboru zazpívali ve prospěch Onkologického oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod. (foto: Antonín Musil)

 

Noc kostelů 2014

Noc kostelů (23. května 2014)

I my jsme se zapojili do akce Noc kostelů a s chutí jsme si zazpívali v Husově sboru.

 

Trh řemesel 2014

Trh řemesel (8. května 2014)

Svým zpěvem jsme oživili jarní trh řemesel. Zazpívali jsme si v parku, přímo před bustou Bedřicha Smetany. (foto: Zbyněk Lstibůrek)

 

Stamicovy slavnosti 2014

Koncert v rámci Stamicových slavností (13. dubna 2014)

S radostí jsme si v klášterním kostele zazpívali v rámci Stamicových slavností. (foto: Zbyněk Lstibůrek)

 

Předvánoční 2013

Zpívání na náměstí (21. prosince 2013)

V rámci vánočních trhů jsme si na náměstí zazpívali i my. (foto: Zbyněk Lstibůrek)

 

Podzimní koncert 2013

Podzimní koncert s Limborou (20. října 2013)

První koncert nové sezony jsme si užili společně s Limborou.

 

Zahrada Humpolec 2013

Zahrada Humpolec (29. června 2013)

Rádi jsme přijali pozvání na setkání sborů v Humpolci. Byla to příjemná tečka za povedenou sezonou.

 

Koncert pro Metoděje 2013

Benefiční koncert (16. června 2013)

Jak už je naším dobrý zvykem, každou sezonu je jeden z koncertů benefiční. Tentokrát jsme zpívali pro Metoděje. ( foto: Zbyněk Lstibůrek)

 

Stamicovy slavnosti 2013

Koncert v rámci Stamicových slavností (14. dubna 2013)

Na koncertě v rámci letošních Stamicových slavností jsme - společně s flétnovým souborem Flauti Feroci - zanesli své posluchače do doby renesanční.

 

Vánoce 2012

Tradiční vánoční koncert (25. prosince 2012)

Tradiční vánoční koncert v kláštěrním kostele sv. Rodiny se tentokrát nesl v duchu českých a moravských koled.

 

Narozeniny Doubravanu

150. narozeniny Doubravanu (22. dubna 2012)

Chotěbořský Doubravan slavil 150. narozeniny. Jsme moc rádi, že jsme mohli být přitom. S radostí jsme jim pogratulovali, předali dary a zazpívali pro radost. (foto: dr. Ivo Havlík)

 

Tradiční vánoční koncert (25. prosince 2011)

Tradiční vánoční koncert (25. prosince 2011)

Na tradičním vánočním koncertě jsme posluchačům přiblížili vánoční koledy a zvyky v zemích vzdálených i blízkých. Tentokrát vám ve fotogalerii přinášíme i malé nahlédnutí do zákulisí - fotky ze zkoušky před koncertem. (foto: Marcela Lanková, Simona Sedláčková)

 

Trhy řemesel (17. listopadu 2011)

Vystoupení na Trzích řemesel (17. listopadu 2011)

S radostí jsme si zazpívali na tradičních brodských Trzích řemesel. (foto: Simona Sedláčková)

 

Adventní zpěvy Jihlava

Adventní zpěvy v Jihlavě (26. prosince 2011)

Den před začátkem adventu jsme přijali pozvání na společný koncert v Jihlavě.

 

Otevřené zahrady 2011

Otevřené zahrady Kinských 2011 (29. května 2011)

V krásném prostředí jsme si zazpívali na akci Otevřené zahrady ve Žďáře nad Sázavou (foto: Jaroslav Šindelka)

 

Stamicovy slavnosti 2011

Koncert v rámci Stamicových slavností 2011 (15. května 2011)

... a přece píseň žije! (foto: Zbyněk Lstibůrek)

 

Staromák

Vystoupení na Staroměstském náměstí (11. prosince 2010)

V předvánočním čase jsme si zajeli do Prahy a vystoupili jsme tam v rámci vánočních trhů na Staroměstském náměstí.

 

Jarní benefiční koncert

Jarní benefiční koncert (23. května 2010)

V krásný květnový den jsme se se svými příznivci sešli v klášterním kostele sv. Rodiny, abychom společně pomohli dobré věci. Na koncertě ve prospěch občanského sdružení Metoděj zazněly písně lidové i spirituály.

 

Ceny města 2010

Předávání cen města za rok 2009 (31. března 2010)

Obdrželi jsme cenu města Havlíčkův Brod za významný přínos kulturnímu životu města v uplynulém roce.

 

Vánoce 2009

Tradiční vánoční koncert (25. prosince 2009)

Svůj jubilejní rok jsme zakončili tradičním vánočním koncertem s podtitulem Líbezné Vánoce. Naším hostem byl flétnový soubor Flauti feroci.

 

Vernisáž

Vernisáž výstavy Naše Vánoce (5. prosince 2009)

Svým zpěvem jsme doprovodili vernisáž výstavy Naše Vánoce v Muzeu Vysočiny v Havlíčkově Brodě.

 

Vernisáž

Jasoň jubilující (17. října 2009)

Další oslavou našich kulatých narozenin byl koncert v klášterním kostele sv. Rodiny. Popřát nám přišli nejen naši věrní přiznivci a naši bývalí členové, ale i sbory Doubravan a Limbora.

 

Vernisáž

Vernisáž (15. října 2009)

V rámci oslav 150. výročí založení Jasoně byla v Muzeu Vysočiny otevřena výstava "Jasoň 1859 - 2009". S chutí jsme si zazpívali a prohlédli si archivní materiály. Můžete si je prohlédnout i vy - výstava trvá až do 29. listopadu 2009.(foto: Tomáš Dolejší)

 

Šokující odhalení

Šokující odhalení!!!

Při přestavbě jednoho nejmenovaného havlíčkobrodského domu byla pod podlahou objevena stará truhlice, v níž se mimo jiné nacházel svazeček fotografií. Důkladná analýza odborníků prokázala, že byly pořízeny v roce 1859, tedy v roce vzniku Jasoně. Všichni zobrazení pěvci vystoupili letos na výročním stopadesátiletém koncertě sboru! Jsme tedy svědky unikátního úkazu - zpívání v Jasoni zastavuje stárnutí! (foto: Naďa Rehová)

 

Jasoň v dobových proměnách

Jasoň v dobových proměnách (13. června 2009)

Bleskové převlékačky, žánrové kotrmelce, hereckou akci a zpěv srdcem. To vše od nás požadoval sbormistr Michal Hájek na svém posledním koncertě s námi. Výsledkem byla pestrá výprava po sborových dějinách, Jasoň šestkrát jinak. Hurá do další stopadesátky! (foto: Naďa Rehová, Ondra Havlíček)

 

Mayrau 2009

V hornickém dole podruhé (23. května 2009)

Po dvou letech opět v hornickém dole Mayrau! Tentokrát chyběla tma, zato se dostavilo úžasné publikum, kterému jsme naservírovali několik chodů od mystiky po prales. A za odměnu jsme mohli ochutnat tradiční "uhlířinu" a prozkoumat strašidelné podzemí. Bohaté hody pro všech šest smyslů! (foto: Josef Štěrba)

 

25.12.2008

Vánoční koncert (25.prosince 2008)

Lásky a krve až po okraj, jak to má ve správných lidových písničkách být. Jakoby snad ani nebyly Vánoce. Ale copak to všechno nepatří dohromady? Nakonec i koledičky zazněly. Sama jejich upravovatelka Zuzka Vlčinská si spokojeně pozpěvovala. (foto: Naďa Rehová)

 

27.10.2008

Koncert k 90.narozeninám republiky (27. října 2008)

Proč bychom se netěšili? Naši slovenští sboroví kamarádi Chorus Iglovia ze Spišské Nové Vsi se na nás přijeli opět po roce podívat! Společně jsme zapěli T.G.Masarykovi a pak v klášterním kostele sv.Rodiny píchli otužilým divákům dvojitou sborovou dávku. (foto: Tomáš Dolejší)

 

Prales podruhé

Prales podruhé (23. září 2008)

Pilní posázavští pěvci pozpívali, potančili, potleskali, pobubnovali. Písně prastaré, příběhy procítěné, prostě plná porce požitků pro početné přišedší publikum. Pravé pošušňáníčko! (foto: Tomáš Dolejší)

 

Půlrybovka 24.6.2008

Půlrybovka (24.června 2008)

Na půl cesty od loňských Vánoc k těm letošním! Tento významný mezník jsme se rozhodli oslavit na brodském náměstí provedením známé České mše vánoční Jakuba Jana Ryby. Dárečky byly zabaleny, stromek ozdoben, cukroví napečeno. Jenom nám není jasné, jak mohlo publikum vydržet v tak třeskutém mrazu jenom v tričku!

 

Pouť v Zahrádce

Pouť v Zahrádce (14. června 2008)

Zahrádka je obec která už neexistuje. Před více než třiceti lety byla zlikvidována, aby na řece Želivce mohla vzniknout přehrada. Zbyl jenom kostel sv. Víta, který se otevírá dvakrát ročně. A tentokrát mohl být kmen Jasný hlas u toho! Ve výborné akustice úžasného syrového prostoru se náš pralesní program dobře vyjímal.

 

Jasoň míří do pralesa

Jasoň míří do pralesa (12. června 2008)

Duněly bubny, burácely zpěvy a rozpoutal se tanec. V rámci Stamicových slavností se náš kmen Jasný hlas vydal do pralesa a byla to výprava velmi divoká a dobrodružná. Náš sbormistr dokonce málem přišel o život! Se svým magickým zpěvem a tancem přispěchala naštěstí na pomoc rodačka z afrického kmene Sousou a tak se všichni vrátili živi a zdrávi.

 

Česko-slovenské sborové setkání

Česko-slovenské sborové setkání (26.-28. října 2007)

Družba Havlíčkova Brodu se slovenským městem Spišská Nová Ves trvá již léta. Je potěšující, že vzájemné přátelení se vztahuje i na sborový zpěv. Sbor Chorus Iglovia prožil v Havlíčkově Brodě nabitý říjnový víkend s prohlídkou hradu Lipnice a okolí, dvěma společnými koncerty s Jasoněm, a v neposlední řadě společenským večerem obou sborů se zpěvem a tancem. Ještě před odjezdem uctily oba sbory Státní svátek 28.října zazpíváním původní československé hymny u sochy T.G.Masaryka.

 

Zlatý voči

Zlatý Voči (14. září 2007)

Sochař Radomír Dvořák je neobyčejně vynalézavý umělec a byla pro nás čest spoluúčinkovat při odhalení Zlatých vočí, poslední části jeho triptychu Národní památník odposlechu. Malebné prostředí maličkého lomu Střelnice u Lipnice nad Sázavou podpořilo příjemné vyznění celé události.

 

Zahrada Humpolec

Zahrada Humpolec (30. června 2007)

V Humpolci se rok co rok koná příjemné setkání nazvané Zahrada. Přijedou tři čtyři pozvané sbory z blízkého či vzdálenějšího okolí, zapějí něco ze svého repertoáru a pak se společně poveselí, to celé v zajímavém zahradním prostředí za místním muzeem. Naše neformálně laděné vystoupení sklidilo velký ohlas, takže jsme pokračovali v muzicírování i mimo pódium a zvuk bubnů se po Humpolci rozléhal ještě dlouho po skončení koncertu. Lepší tečku za zpívací sezónou jsme si nemohli přát!

 

Lipnice 2007

Lipnice (1. června 2007)

Vystoupení na hradě Lipnice se vyznačovalo neobyčejně nabitou a pozitivní atmosférou, energie prýštila proudem a obecenstvo i my jsme se navýsost bavili.

 

Mystika v jeskyni

Mystika v jeskyni (26. května 2007)

Naši touhu uvádět mystické vystoupení v neobvyklých prostorách jsme ukájeli různě, protentokrát v jeskyni Býčí skála v Moravském krasu. Temnými zpěvy, šamanským bubnem a za svitu loučí jsme zakončili tamější den otevřených dveří. Zvukové pozadí padajících kapek bylo kouzelné, všeobecně panující bahno se však až moc chtělo kamarádit s naším koncertním obutím, očista v přilehlém potoce byla proto nezbytná. Na zpáteční cestě jsme zpíváním zvýšili kulturní úroveň dálničního parkoviště…

 

V hornickém dole

V hornickém dole (19. května 2007)

Z tohoto koncertu se nedochovalo moc fotek (vlastně jediná, většinu máme jenom ze zkoušky), ale zpívání v prostorách starého nepoužívaného dolu Mayrovka na Kladně patřilo k zážitkům nejsilnějším. Neobešlo se bez loučí, kápí a zaklínání železa, to vše ve znamenité akustice řetízkových hornických šaten a v neopakovatelné atmosféře zašlých časů. Mystika na druhou!

 

Tradiční vánoční koncert 2006

Tradiční vánoční koncert (25. prosince 2006)

Tentokrát s hostem - pěveckým sborem Havlíčkova gymnázia v čele se sbormistryní Danielou Hamaričovou. Ta na koncertě i sólově zazpívala. Při zkoušce před koncertem se přihodila zvláštní věc - zpívání znenadání přerušil pošťák mávající dodacími lejstry a prý že má pro Michala Hájka expres zásilku - dvě tajemné bedny s místem dodání přímo do kláštera během zkoušky! A bedny byly nakonec plné darů, které Jasoň shromáždil pro svého sbormistra - mňam :)

 

Absolventský úlet Michala Hájka

Absolventský úlet Michala Hájka (13. května 2006)

Sbormistr Jasoně končil studium sbormistrovství a Jasoň u toho nemohl chybět. Pražský klub Delta se stal svědkem velkolepého koncertu s mnoha hosty a účinkujícími - kromě Jasoně také pěvecký sbor Borovánek, brodská kapela Denudace, zpěváci Iva Bittová, Jiří Suchý, Vanda Hauserová, cikánská rodina Šenkiova a řada dalších bubeníků a jiných muzikantů. Výsledkem byl pestrý nezapomenutelný večer plný překvapení.