Návštěvní kniha

Napište nám:

Zde napište slovy, kolik je sedm + tři:

 

03-07-2008, 17:56, Libor:

Pane Libore, určitě není vhodné polemizovat o Vašem názoru, pro mnoho lidí je jistě pravdivý. Podle mého však není na místě hodnotit vzdělání dirigenta, natož jej jakýmkoli způsobem spojovat s "nějakým" režimem. Třebaže jsem pana Rybu osobně neznal, mohu si myslet, že by byl rád, kdyby zjistil, že se jeho dílo líbí i lidem, kteří se na půlnoční mši do kostela podívat nepřijdou.

02-07-2008, 11:26, michal:

Pro Libora:
Děkuji za Váš názor.
Garantuji Vám ale, že Jakuba Jana Rybu nikdo ze současného Jasoně osobně neznal, takže takto přes několik generací hodnotit, kdo koho nepochopil, je těžké. Snad jen požádat nějakou věštkyni, co umí komunikovat se záhrobím, aby se ho zeptala, jak to vidí on. Co ale můžu říct, pokud ne za Jasoň tak alespoň za sebe,je, že "rybovku" mám rád a už jsem se jí něco málo nazpíval a pokud bych měl dojem, že ji takto budu prznit, tak jí v létě prostě zpívat nebudu. Počítám, že podobně k tomu přistoupili i ostatní zpěváci a taky minimálně jeden člověk ze sboru toto vystoupení odmítl, právě z důvodu, že Vánoce a vánoční atmosféra jsou pro něj neporušitelné a nepřenositelné. Na rozdíl od komunistů - které taky zmiňujete - jsme ho za to ale neexkomunikovali a nedeportovali na Sibiř.
Vážený Libore, pokud si myslíte, že jsme udělali chybu, tak nás nechte občas chyby dělat, ale dejte nám vědět a zkuste nám je odpustit - to je taky přece poselství Vánoc a mše Jakuba Jana Ryby, ne?. A když to s náma už bude k nevydržení, tak se na nás vykašlete. Nestojí to za ty nervy...

01-07-2008, 10:22, ivana:

Jo a zpívali jste moc dobře. Naštěstí mám hudební sluch, tak to snad můžu posoudit. Možná, že havlíčkobrodské náměstí nemá tu akurátní vhodnou akustiku jako k této produkci určené prostory (určitě to bude znít jinak např. v kostele a bude nám určitě připadat, že to zní lépe), ale zpívali jste dobře - zpívali jste rádi, s nadšením a láskou. Jinak byste přece zpívat nechodili. A to je na tom přece to nejdůležitější - s láskou a pro lidi!!! Myslím, že "Rybovce" jste neublížili. Mějte se krásně, hezké léto a těším se strašně moc na prales.

01-07-2008, 10:12, ivana:

Mistře Michale, páni pěvci, drazí Jasoňové. Konečně se dostávám k tomu, abych vám sdělila, jak ty letní vánoce byly úžasnýýýýýýýýýýý. Smekám před vámi, že jste vydrželi v zimních obalech po celou dobu své produkce, smekám před nadšením s jakou jste celou akci připravili a doladili do posledních vánočních detailů. Jen tak dál !!!!!!!!!!!! Už mám připravené pyžámko na noční koncert. Z celého srdce děkuji za krásně strávený kousek života na letně rozpáleném havlíčkobrodském náměstí s příchutí vánoční nostalgie.

30-06-2008, 10:57, KuK:

Vážený pane Libore. Česká vánoční mše byla přes neobvyklý termín podle mne provedena profesionálně a na vysoké úrovni.Jestli někdo něco nepochopil, tak to promiňte, budete zřejmě Vy. Nikdo z nás nechtěl šlapat po tradici a odkazu našich předků. Z důvodu velmi vážné nemoci našeho dirigenta byl náš vánoční koncer 2007 zrušen a na žádosti mnoha našich příznivců o uvedení i mimo vánoční čas jsme vlastně našim příznivcům vyhověli. On často někdo kritizuje a hodnotí od boku neznaje pravé důvody. Jestli jsme Vás urazili, je nám to moc líto, ale náš zpěv přináší radost mnohem většímu množství lidí než dříve.

30-06-2008, 10:00, Libor:

Českou mší vánoční v červnu se Jasoň nejen dle mého dost zdiskreditoval. Oceňoval jsem dosud u nového sbormistra novátorská pojetí vystoupení oproti jiným sborům nevymaňujícících se z určité strnulosti a konvenčnosti. Ale vše má své meze, které by se neměly překračovat. Úcta k hodnotám, které nám předkové zanechali, neznamená v zakonzervování se, ale také ne v jejich pošlapávání. Ti co před stopadesáti lety Jasoň zakládali by na toto vystoupení pokračovatelů pyšní být nemohli, jedná se i o zásadní nepochopení Jakuba Jana Ryby. Tolerovat by se to snad mohlo u nezralých mladých studentíků, ale věkový průměr sboru je zřejmě bližší životní moudrosti. Předpokládám, že sborovému zpěvu se věnují i vzdělaní lidé a ti by svého sbormistra měli korigovat, když už ho soudnosti a taktu nenaučili ve škole. Omlouvá ho snad, že v době totality byl malý chlapec, neboť vystoupení bylo v komunistickém duchu pošlapávání a zesměšňování tradičních hodnot, kvalitní zpěv na tom nic nemění. O to smutnější je, že uvedené šaškárně přihlíželo tolik dětí.

25-06-2008, 17:04, divačka:

Můžete mi někdo říci, co očekávala paní Ella od vánočního koncertu v červnu :-)

25-06-2008, 15:57, Jan:

Zajímalo by mne, co si paní Ella představuje pod pojmem prestiž? Jasoňáci dělají i vážnou muziku( viz. mystika )a dobře. To že si dokážou udělat legraci sami ze sebe a bavit širokou veřejnost jim na prestiži rozhodně neubírá.Žádný děs ani hrůzu jsem neviděl, ani neslyšel. Jasoňáci, děláte to dobře. Na své koncerty přivedete lidi, kteří by o prestižní Jasoň před padesáty lety ani nezavadili. Držím Vám palec, škoda že neumím zpívat.

25-06-2008, 13:56, michal:

Pro Elle:
pokud jsme zpívali a hráli špatně - o tón pod tón - pak by to byla věc těžké ztráty prestiže, protože Jasoň si vždy zakládal na tom, že jeho věci se dělaly dobře. Ale tak to snad nebylo, to by nám dirigent ty naše kožichy pěkně vyprášil... Jinak už to je věc formy. Tím, že jsme tohle vystoupení pojali lehčí formou, jsme na sebe vzali riziko, že se to nebude líbit všem. Ale co se nevyvíjí to zaniká a mít prestižní sbor bez zpěváků a diváků je dost komplikované. Jinak, pokud jste ještě nebyla, přijďte za námi v září do pralesa, to teprve uvidíte...

25-06-2008, 13:32, vlasta:

Odpověď paní Elle:
Opravdu se chcete vrátit padesát let zpět? Se vším všudy (to byste nemohla používat internet, tehdy nebyl)? Nebo jen s Jasoněm?
Pro nás ostatní má Jasoň prestiž i dnes právě proto, že přináší stále něco nového.